Wypowiedzenie sakramentalnego „tak„, wypowiedzenie słów przysięgi małżeńskiej „ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci” , a następnie „ogłaszam Was mężem i żoną” by „żyli długo i szczęśliwie„.
Takie jest założenie. Małżeństwo ma trwać i wytrwać w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej doli, aż do końca życia. Życie jednak pisze różne scenariusze i często ma inne zakończenie niż w szczęśliwych baśniach o Kopciuszku i Księciu.
Decyzja o rozwodzie zawsze jest trudna i zawsze niesie ze sobą duże emocje. Decyzja ta zawsze jednak powinna być przemyślana. Należy mieć świadomość różnych konsekwencji i skutków związanych z podjęciem decyzji o rozwodzie, znając swoje prawa i obowiązki, wówczas każdy nasz kolejny ruch jest prostszy.
Dlatego, by zgłębić temat rozwodów w Polsce, przedstawić regulacje prawne, prawa i obowiązki małżonków, serdecznie zapraszam na cykl artykułów, dotyczących kwestii związanych z rozwodem. Na blogu Kancelarii będą ukazywały się wpisy dotyczące tematyki z tego zakresu.
Pierwszy artykuł z cyklu „Rozwód” ukazał się na blogu Kancelarii pt. „…i ślubuję Ci, że Cię nie opuszczę aż do…rozwodu, czyli kiedy sąd może orzec rozwód?
A już teraz zapraszam na kolejne artykuły z cyklu, mające na celu odpowiedź na pytanie czy są takie sytuacje, a jeśli tak to jakie, kiedy sąd nie da Wam rozwodu?
Adwokat Paulina Chebel
Photo by Guillaume Henrotte on Unsplash